logo

+48 32 455 93 44
+48 500 626 697
 
www.kowolautoserwis.pl

 

Zastanawiasz się ile będzie kosztować naprawa Twojego samochodu?

Zadzwoń do nas!

500 626 697

Chętnie doradzimy, wycenimy.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Klimatyzacja

klimaUkład klimatyzacji jest systemem umożliwiającym sterowanie podstawowymi parametrami klimatycznymi, tj. temperaturą, wilgotnością i przepływem powietrza w celu zapewnienia przyjemnego dla pasażerów "obszaru komfortu" w przedziale pasażerskim pojazdu.

W układach klimatyzacji występują elementy ruchome, które muszą być smarowane (np. sprężarka klimatyzacji). W tym celu wprowadzany jest do układu wraz z czynnikiem chłodniczym, specjalny olej. Olej ten wchłania pewną ilość wody, chłodzi sprężarkę, usuwa zanieczyszczenia oraz wzmacnia uszczelnienie złączy i przewodów. Dlatego tak ważna jest jego wymiana przynajmniej raz do roku.

Przy każdej corocznej obsłudze serwisowej należy wykonać przegląd układu klimatyzacji. Zalecany zakres czynności serwisowych obejmuje:

sprawdzenie wydajności układu klimatyzacji

kontrolę ciśnień w układzie

kontrolę temperatury strumienia powietrza, napływającego z kanałów  nadmuchowych

kontrolę poprawności działania układu elektrycznego (włączników, dmuchawy, sprężarki, uruchamiania się wentylatorów)

odciągnięcie czynnika chłodniczego i oleju z układu oraz jego odseparowanie, ponowne napełnienie i uzupełnienie

kontrolę stanu filtra przeciwpyłkowego i ewentualną jego wymianę (zanieczyszczony filtr przeciwpyłkowy powoduje parowanie szyb pojazdu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy)

Dezynfekcja układu klimatyzacji (tzw. odgrzybianie)

Serwis klimatyzacji wykonywany jest przez nas za pomocą wysokiej klasy urządzenia. Oprócz standardowego serwisu układu klimatyzacji jesteśmy w stanie wykryć wszelkie ubytki czynnika, powstałe przez nieszczelność systemu i usunąć ich przyczynę.

Jeśli z kanałów nadmuchowych układu klimatyzacji napływa nieprzyjemny zapach, oznacza to, że wystąpił rozkład zanieczyszczeń typu organicznego, znajdujących się na parowniku. Aby zapobiec takiemu zjawisku, stosuje się zabiegi, polegające na regularnym czyszczeniu kanałów nadmuchowych i parownika - dezynfekcja układu klimatyzacji

W naszym serwisie stosujemy nowoczesną metodę dezynfekcji - ozonowanie. Jest to najskuteczniejsza metoda niszczenia bakterii i pleśni, a ponadto likwiduje zapachy dymu tytoniowego. Jej działanie opiera się na zasadzie utleniania - w kontakcie z utlenianym elementem uwalniany jest jeden atom tlenu i w wyniku reakcji powstaje jedna cząsteczka tlenu (O2). Jest to jeden z najskuteczniejszych sterylizatorów, wykorzystywany w przemyśle również jako środek do uzdatniania i odkażania wody.

Jedną z najczęstszych przyczyn parowania szyb w samochodzie jest zabrudzenie filtra przeciwpyłkowego (kabinowego), w który od lat wyposażone są praktycznie wszystkie auta . Zatkany filtr przeciwpyłkowy znacznie ogranicza przepływ świeżego powietrza, co jest powodem, że podczas opadów praktycznie nie można usunąć pary   z przedniej szyby, nawet mimo włączenia wentylatora na najwyższą prędkość. Włączenie klimatyzacji powinno zmniejszyć parowanie szyb ale jest to tylko środek doraźny, który usuwa skutek, a nie przyczynę. Filtr bardzo szybko się zatka jeśli jeździmy w mieście lub po drogach o bardzo dużym zapyleniu. Jedynym sposobem na pozbycie się parujących szyb jest wymiana filtra.

DANE KONTAKTOWE

 Adres:      Kowol Auto Serwis
                 ul. Pszowska 379
                 44-370 Pszów
 E-mail:     biuro@kowolautoserwis.pl
 Telefon:   32 455 93 44
                 500 626 697 
 NIP:          647-113-95-51 

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 17.00
Sobota
9.00 - 13.00

GOŚCIMY

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.