logo

+48 32 455 93 44
+48 500 626 697
 
www.kowolautoserwis.pl

 

Zastanawiasz się ile będzie kosztować naprawa Twojego samochodu?

Zadzwoń do nas!

500 626 697

Chętnie doradzimy, wycenimy.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Ozonowanie

Jak wiadomo układ klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym. Niestety wielu przeciętnych użytkowników zdaje sobie z tego sprawę dopiero w chwili, gdy w samochodzie po prostu zaczyna śmierdzieć. Nieprzyjemny zapach powodowany jest przez pleśnie i grzyby gromadzące się głównie na parowniku. Parownik jest bowiem idealnym miejscem dla rozwoju tego typu organizmów. Jest bowiem ukryty przed światłem i ze względu na zadanie jakie spełnia jest wilgotny.
Powodowany przez pleśnie i grzyby nieprzyjemny zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu. Sam zapach powoduje oczywiście spory dyskomfort podczas podróży, jednak znacznie groźniejsze są mogące wystąpić u kierowcy i pasażerów reakcje alergiczne. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, tak więc zaleca się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania raz w roku. Gdy bowiem zapomnimy o regularnym zapobieganiu (profilaktycznym odgrzybianiu) i dopuścimy już do sytuacji, gdy w kabinie zacznie porządnie cuchnąć to może okazać się, że zwykła procedura odgrzybiania okaże się niewystarczająco skuteczna. W skrajnym przypadku konieczne może okazać się wymontowanie parownika w celu jego dokładnej dezynfekcji. Z względu na to, że dostęp do tej części układu klimatyzacji jest trudny, a co za tym idzie jego wymontowanie jest czasochłonne, koszty mogą okazać się wysokie. Lepszym wyjściem jest zatem regularne odgrzybianie.

Jedną z najskuteczniejszych metod odgrzybienia samochodu jest METODA OZONOWA.

Jak to działa?

Odgrzybiacz ozonowy jest niczym innym jak wydają wytwornicą ozonu (ok. 1000 mg/h). Wytworzony ozon mający wysoka zdolność utleniania zabija i usuwa bakterie, pleśń, kurz oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy. Ozon jest cząsteczką tlenu składającą się z trzech atomów, naładowaną ujemnie. Cząsteczka ozonu jest mało żywotna. Dlatego, po 10 - 15 sekundach rozpada się do swojej pierwotnej formy: tlenu (O2)

W środowisku naturalnym, ozon jest wytwarzany podczas niektórych zjawisk fizycznych. Najlepiej znanym przykładem jest warstwa ozonu, gdzie ozon jest produkowany na skutek działania słonecznych promieni UV. Jednak ozon wytwarzany jest również przez błyskawice i fale morskie. Na przykład "świeży" zapach wiosennego deszczu to efekt naturalnego wytwarzania ozonu.
Odgrzybiacz ozonowy wykorzystuje fakt, że ozon może być również wytwarzany sztucznie w przeznaczonych do tego generatorach. Wytwarzają one ozon poprzez wykorzystanie promieni UV i wysokiego napięcia.

Warto więc zapamiętać, że:

OZON ZABIJA: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy.

OZON NISZCZY: środki chemiczne powodujące skażenie (pochodzące z emisji z paneli, dywaników, izolacji, farb, lakierów do drewna i z tworzyw sztucznych).

OZON ELIMINUJE: tak przykre zapachy organiczne, jak i nieorganiczne, niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów, ozon je usuwa.

Urządzenie do odkażania biologicznego stosujemy w samochodach z klimatyzacją jak i bez, do odkażania kabin pojazdów samochodowych, a także klimatyzatorów w samochodach. Neutralizuje przykre zapachy, nie przez ich „krycie”, ale przez ich definitywne usunięcie, a także bakterie, pleśnie, grzyby powodujące różne problemy układu oddechowego oraz alergie.

 

 

DANE KONTAKTOWE

 Adres:      Kowol Auto Serwis
                 ul. Pszowska 379
                 44-370 Pszów
 E-mail:     biuro@kowolautoserwis.pl
 Telefon:   32 455 93 44
                 500 626 697 
 NIP:          647-113-95-51 

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 17.00
Sobota
9.00 - 13.00

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.